Venkovní (exteriérové) rolety

Venkovní rolety se vyrábí v mnoha provedení – klasické hliníkové rolety, předokenní rolety, rolety s podomítkovým provedením nebo plastové nadokenní rolety.

Nadokenní rolety jsou ideálním řešením pro plastová okna. Při stavbě nebo rekonstrukci se roletový systém namontuje na okno a s oknem se pak jako jediný komplexní stavební díl vloží do okenního otvoru.

Čistý a ničím nerušený vzhled fasády je možné docílit také pomocí podomítkových rolet. Rolety v hliníkovém provedení obsahují dřevocementovou desku s omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání rolety, takže na první pohled nebude roleta vůbec vidět.

Venkovní rolety

Nadokenní rolety

Roletový nadokenní systém je vhodný pro všechny druhy plastových oken. Každý nadokenní prvek se skládá z vyrovnávacího profilu, 4 dílného PVC boxu, vodících lišt a z překladového profilu.

Komůrkové profily jsou 10 mm silné a navzájem do sebe zapadají. Lamely jsou plastové standardně dodávané v 7-mi barevných odstínech. Box a vodící lišty mohou být dodány v barvě bílé, hnědé, případně mohou být upraveny kašírováním v 13-ti barevných odstínech.

Při výrobě okenní jednotky se roleta přimontuje na okno a s oknem se pak jako kompletní stavební díl zabuduje do stavebního otvoru. Tímto řešením je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády.

Přibližná cena za m2: 3 214 kč

Typ Max. šířka Max. výška Váha pancíře Max. plocha
Hliníkové lamely 270 cm 435 cm 2,6 kg/m2 5,8 m2
Plastové lamely 200 cm 310 cm 3,6 kg/m2 2,9 m2
Nadokenní rolety

Podomítkové rolety

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 19-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech.

Roletový box je vyroben z hliníkového plechu a je dodáván v 6-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je opatřen dřevocementovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání.

Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním. Stejně jako roleta montovaná dodatečně, může být i podomítková roleta vybavena navíjecí protihmyzovou sítí.

Přibližná cena za m2: 3 577 kč

Typ Max. šířka Max. výška Váha pancíře Max. plocha
Hliníkové lamely 270 cm 435 cm 2,6 kg/m2 5,8 m2
Plastové lamely 200 cm 310 cm 3,6 kg/m2 2,9 m2
Podomítkové rolety

Předokenní rolety

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 19-ti barevných odstínech, barvách RAL nebo plastové v 7-mi barevných odstínech.

Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna nebo ostění a jsou dodávány ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 6-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety.

Box je možný dodat i v kulatém provedení a ve stejné barvě jako vodící lišty. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Přibližná cena za m2: 2 867 kč

Typ Max. šířka Max. výška Váha pancíře Max. plocha
Hliníkové lamely 270 cm 310 cm 2,6 kg/m2 5,6 m2
Plastové lamely 200 cm 310 cm 3,6 kg/m2 2,9 m2
Předokenní rolety

Rolety S_ONRO

Unikátní systém venkovního stínění, který vychází z nejnovějších objevů v oblasti přesunu světla a úspory energie, přináší clona s označením s_onro.

Je vyrobena ze zakulacených hliníkových lamel s dvojitou stěnou a větracími a světelnými otvory. Zhruba 21 % plochy clony je otevřeno, když je systém ve stínící poloze. Tím je umožněno pronikání denního světla a čerstvého vzduchu do místnosti.

Přímé sluneční paprsky zůstávají vně místnosti, nepřímo tak dochází k úspoře elektrické energie, především za umělé osvětlení a klimatizaci. Přes staženou clonu je možno z místnosti vidět ven, ale vnitřní prostor je dokonale chráněn před zvědavými pohledy.

Přibližná cena za m2: 5 250 kč

Typ Max. šířka Tloušťka Hmotnost Max. plocha
S_ONRO 220 cm 7,8 mm 6,2 kg/m2 4,6 m2
Rolety S Onro

Potřebujete nové venkovní rolety? Pošlete nám poptávku