Venkovní rolety do překladů

Roletový překlad HELUZ slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů – venkovních rolet a žaluzií. Schránka je vyrobená z jednoho kusu.

Roleta do Rono překladu je typ běžné podomítkové rolety. Navíjecí box s pancířem je umístěn do nadotvorového překladu, kde je pro něj překladovým systémem Rono připravena schránka.

S-onro unikátní systém venkovního stínění, který vychází z nejnovějších objevů v oblasti přesunu světla a úspory energie, přináší clona s označením s_onro®.

Rolety do překladu

Rolety S_ONRO

Unikátní systém venkovního stínění, který vychází z nejnovějších objevů v oblasti přesunu světla a úspory energie, přináší clona s označením s_onro.

Je vyrobena ze zakulacených hliníkových lamel s dvojitou stěnou a větracími a světelnými otvory. Zhruba 21 % plochy clony je otevřeno, když je systém ve stínící poloze. Tím je umožněno pronikání denního světla a čerstvého vzduchu do místnosti.

Přímé sluneční paprsky zůstávají vně místnosti, nepřímo tak dochází k úspoře elektrické energie, především za umělé osvětlení a klimatizaci. Přes staženou clonu je možno z místnosti vidět ven, ale vnitřní prostor je dokonale chráněn před zvědavými pohledy.

Přibližná cena za m2: 5 250 kč

Typ Max. šířka Tloušťka Hmotnost Max. plocha
S_ONRO 220 cm 7,8 mm 6,2 kg/m2 4,6 m2
Rolety S Onro

Rolety do HELUZ překladů

Roletový překlad HELUZ slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů – venkovních rolet a žaluzií. Schránka je vyrobená z jednoho kusu. Vnější i vnitřní stěny nosného roletového překladu jsou opatřeny cihelnými obklady. V překladu jsou uvnitř prostoru pro roletu v jeho horní části zabudované lišty pro upevnění držáku hřídele rolety, které umožňují posunutí držáku rolety podle konstrukční šířky okna. Tyto prvky jsou samonosné stavební dílce a jsou vyráběny pro šířky zdiva 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm.

Schránky plní nosnou funkci a nejsou opatřeny armaturou. V systému je použita revizní klapka. Uvnitř schránky se nachází 8-mi hranná pozinkovaná hřídel 60 mm. Lamely jsou (kromě prvních deseti lamel) po celé své délce perforované.

Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Vodící lišty mohou být vsazeny do Al pouzder, které se osazují již při hrubé stavbě do ostění. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Přibližná cena za m2: 4 123 kč

Typ Max. šířka Max. výška Váha pancíře Max. plocha
Hliníkové lamely 270 cm 320 cm 2,6 kg/m2 5,8 m2
HELUZ překlady

Potřebujete nové venkovní rolety? Pošlete nám poptávku